Paylaşan Hoca (Ahmet Turan) Kimdir?


        1982 Yılında Nevşehir’de Dünya’ya gelmişim. Anneme göre komşu kızından 2 ay sonra, yan komşumuzun oğlundan 3 ay önce, ekinler daha biçilmeden;  babama göre 21 Haziran 1982 Tarihinde yani İngiliz Kraliyet mensubu  Lady Diana nın oğlu Prens William ile günü gününe doğmuşum. Ama en iyisini kim bilir? Tabi ki annelerimiz. Annemin net bir şekilde verdiği tarih 28 Mayıs 1982.

        İlk, orta ve Lise öğrenimimi Nevşehir’de tamamladım. 18 ay askerlik görevimi yerine getirdikten sonra okumanın yaşı yoktur dedim, azmettim Niğde Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünü bitirerek mezun oldum. Sırasıyla Kastamonu, Karabük, Niğde ve Nevşehir illerinde beden eğitimi öğretmeni olarak görev yaptım. Halen Nevşehir’de öğretmenlik görevime devam ediyorum. Tez dönemine geçtiğim ve 4 yıldır tamamlayamadığım bir yüksek lisans öğrenciliğim bulunmakta. 13.08.2013 tarihinde çok değer verdiğim sevgili eşimle evlendim.

        Söylenmeyeni söylemek, kıyıda köşede kalmış ve bilinmeyenleri bilinir yapmak adına web masterlik ve blog yazarlığı yapıyorum; kendime ait sitelerim var. İnternet dünyasında Paylaşan Hoca ismini kullanmaktayım. Bilgisayar ve grafik tasarım üzerine kendimi oldukça geliştirdim. İnternetle tanışmam 1999 yılına dayanır. Bilgisayar dersinde bir bilgisayara 4 kişinin oturduğu ve herkesin sırayla tuşlara bastığı, internet kavramını kimsenin tam olarak bilmediği yıllara…

       Eğitim, Spor, koleksiyonerlik, internet, gezi ve bilim kurgu ilgi alanlarım arasında, olaylara farklı açılardan bakmayı seven ve azimli, bir o kadar da deli dolu kişiliğim var. 


Hayat felsefemi şu iki söz özetlemektedir:  "Bilgi Paylaştıkça Güzel" - "Hayat Ayrıntılarda Saklıdır."Bu Konuya Yorum Yapın " HAKKIMDA "