Vodofone Başkasının Fatura Bilgilerini Bana Yolluyor

By Ayrıntı Blog 6 Şubat 2019 Çarşamba
Yaklaşık olarak 2 aydır Vodofone firması Başkalarına ait mobil faturaları bana yolluyor. Üstelik ben Vodofone abonesi bile değilim.Önceleri bu durumu çok önemsememe rağmen bir dolandırıcılık durumuyla karşı karşıya olabileceğimi düşünerek hemen E-Devlet Giriş adresinde adıma çıkarılmış mobil hatları kontrol ettim adıma bulunan herhangi bir yabancı hat bulunmamaktaydı.

Daha sonra Vodofone Müşteri Hizmetleri Numarasını 0 (542) 542 00 00 aradım

"053........8 nolu Avea abonesiyim. Hattıma Vodofone tarafından günlük ortalama 3 adet ödenmemiş faturanız bulunmaktadır şeklinde mesaj gelmektedir. Gönderilmiş olan mesajlardaki numaralar hep farklıdır. Bu mesajların engellenmesini talep ediyorum. " şeklinde bildirimde bulundum. 

Operatör bayan kontrolleri yapıyorum dedi ve borcu olan telefon numarasını istedi. Bende hangisi diye sordum. Çünkü yaklaşık 25 farklı numaranın borç bilgisi bana kısa mesaj olarak gelmekteydi. Durumu izah ettim ve numaralardan 1 tanesini verdim, gerekli kontroller yapıldı ve evet mesajlar size gönderiliyor dedi. Bende hat sahibi ben olmadığım için iptalini istedim.

Aldığım cevap oldukça şaşırtıcıydı hattın yasal kullanıcısı olan kişi arayıp benim numaramı bilgi ve iletişim numarası olmaktan çıkartması gerekiyormuş. Bunu sadece onun isteği ile yapabilirlermiş!

Arkadaşlar olay şu şekilde oluyor birileri bir hat alıyor ve iletişim numarası istendiğinde sizin telefon numaranızı veriyor. Telefona borç yaptığında ise bilgilendirme mesajı size geliyor. Durumun mantıksızlığını Vodofone temsilcisine anlattığımda (hoş anlamamak için ısrar ediyorlar) borçlu numarayı arayın ve durumu anlatın dediler. Şaka gibi gerçekten...

İyi de hanım efendi yapacağınız işlem bana değil mesajı borçlu olan kişinin kullandığı hatta gönderme işlemini koskoca! vodofone yapamıyor mu? Ben bu kişileri neden arıyorum hadi bu insanlar dolandırıcıysa yada tam tersi milletin kişisel verilerini neden 2. şahıslara gönderiyorsunuz hadi ben dolandırıcıysam!!! Kişi arayıp şu kadar borcunuz var diye tahsilat yapmaya kalkışırsam....

Tüm bunları anlattım sonuç maalesef koca bir 0 (sıfır). Yaklaş 4 defa mail yolu ile şikayetimi ilettim. Artık birde avukatlar arayıp yasal işlem yapacaklarını söylüyor, bende sil baştan durumu izah ediyorum. 

SONUÇ: Çözümü vodofone fatura işlemleri bölümüne ayrıntılı bir şekilde anlattım ve bana borç gönderdikleri numaraları ekledim. İşe yaradı fakat 1 ay kadar sonra yine sms gelmeye başladı. Mailli numaraları yenileyip tekrar göndereceğim Eposta içeriği ve gönderdiğim yer aşağıdaki gibi...

Fatura ve Ücretlendirme / Fatura / bireysel (eposta departmanı)

Vodofone abonesi olmama ve sizleri defalarca aramama rağmen yasal sahibi olmadığım hatlara ait fatura bilgileri sms yolu ile tarafıma iletilmektedir. Bu mesajları almak istemiyorum.  Hat sahipleri iletişim kısmına benim telefon numaramı vermiş kayıt oluşturup bu yanlışın düzeltilmesini ve bana gelen fatura sms bilgilendirilmelerinin iptalini talep ediyorum. 
Tarafıma borç iletilen numaralar: 
050...... (numaralar)
.
.
.
.

Uzun uzun aramayın e posta gönderilecek yeri sanki ulaşamayalım diye en görünmez yere koymuşlar. Aşağıdaki linkten tepartman ve gerekli bilgileri dolduruyoruz.

Tıklayın===>  Vodofone email

Son Sözler:  Arkadaşlar benim gibi bu durumdan kurtulamayanlar için geçici de olsa bir çözüm yolu, ben başka bir şekilde kurtulamadım. Hattımı yenilemek belki bir çözüm olabilir ama 19 yıldır kullandığım için bu yola başvurmak istemiyorum. 

Umarım faydalı olur.


Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Vodofone Başkasının Fatura Bilgilerini Bana Yolluyor "