Uykudan Dinlenmeden Uyanma Sorunu ve Çözüm Yolları

By Ayrıntı Blog 1 Şubat 2018 Perşembe
Merhabalar bu yazıyı okuyorsanız sizlerde muhtemelen benim gibi sabah kalktığınızda dinlenmemiş olarak uyanıyorsunuz demektir. Çoğu zaman günde ister 4 saat uyuyayım ister 10 saat, sabah kalktığımda kendimi uykuyu almış ve dinlenmiş hissedemiyorum.

karaciğer kürü

Bu durumun yoğun iş yükü, stres, artan kilolar ve az spor yapmakla alakalı olduğunu düşünüyordum. Ek işimi sağlık gelirden önemli diyerek bıraktım. Sağlıklı beslenme ve uyku düzenimi ayarladım. Sigara ve alkol zaten kullanmıyorum, kiloma dikkat ediyorum. Tüm bunlara rağmen neden hala sabahları yorgun olarak kalkıyordum.

Doktora gittiğimde bu rahatsızlığın belirtileri ve test sonuçlarına göre B12 vitamin eksikliğinden kaynaklandığını söyledi. Vitamin ilaçlarını aldım, kullandım. Diyetime meyve, sebze ve balık ekledim. Bir miktar düzelme oldu fakat sürekli aynı yemekleri yemeyeceğime göre belli bir zaman sonra başladığım noktaya geri döndüm.

Geçen günlerde tv kanallarında gezerken Prof. Dr İbrahim SARAÇOĞLU'nun katıldığı bir programda bir kız çocuğu "ne kadar uyusam da yorgunluk hissediyorum hocam ne önerirsiniz" deyince kumandayı yavaşça bıraktım. Çünkü kızımız tıpkı benim uzun zamandır şikayetçi olduğum durumdan bahsediyordu.

İbrahim Saraçoğlu bu durumun karaciğer yağlanması ile ilgili bir problem olabileceği bunun ise doğal bir kür sayesinde tedavi edilebileceğini söyledi. Ben normalde bu tarz şeylere çok inanmam ama konuşmanın devamı benim Karaciğer Yağlanması Kürü'nü denemeye ikna etti.

Saraçoğlu "Öncelikli olarak doktora gidip, karaciğer enzimlerinizi kontrol ettirin. Değerleriniz normal değerler içinde görünüyor olsa bile değerlerinizden biri diğerinden yüksekse bu karaciğer yağlanmasının işaretidir." demişti. Evet durum tam olarak bu şekilde, benim değerlerim normal seviye aralıklarında ama birbirinden yüksekti.

Sonuç olarak uzun zamandır uykudan dinlenmeden kalkıyorum. Saraçoğlu'nun kürünü deneyeceğim ve sonuçlarını burada paylaşacağım. Bugün pazardan gerekli malzemeleri aldım basit ve ucuz bir yöntem.

Karaciğer Yağlanmasına Karşı Kür Tarifi

Malzemeler:

15 - 20 Dal maydanoz (sapları ile birlikte kullanılacak ve ince köy maydanozu olacak)
1 Adet taze limon (sıkıldığında en az 2 yemek kaşığı limon suyu çıkacak)
1 Bardak su

Hazırlanışı ve Kulanım Şekli

Tüm malzemeleri bir bilendıra koyup su yeşil kıvam alacak şekilde iyice karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz suyu süzüp 15 gün boyunca aç karnına içeceğiz.

karaciğer kürü

Yukarı da bahsettiğim gibi ben bu tarz şeylere pek inanmam ama deneyeceğim ve sonuçlarını bu yazı altında paylaşacağım.

Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Uykudan Dinlenmeden Uyanma Sorunu ve Çözüm Yolları "