Tags:

Sende mi Akbank

By Ayrıntı Blog 12 Haziran 2017 Pazartesi

Geçtiğimiz günlerde Akbank kredi kartımın ekstresini kontrol ederken kullanım ücreti kesildiğini fark ettim. Bu bir kullanıcıdan yılda 1 defaya mahsus bir uygulamadır. Böyle bir durumu fark ettiğimde ben hemen müşteri temsilcisini ararım.

Yine bu şekilde yaptım; çünkü daha öncesinde de 3 defa falan müşteri temsilcisine durumu izah ediyorsunuz ve kesintinin iadesini istiyorsunuz oda kontrol edip paranın kesildiğini ama iadenin ancak öbür aya yapılabileceğini söylüyor ve iade işlemini gerçekleştiriyor.

Yukarıda anlattığım kısım gayet normal görünüyor. Peki ya kesintiyi görmezseniz işte o zaman o yıl belirlenmiş olan tutar sizin kart borcunuza yansıtılıyor ve siz o parayı ödüyorsunuz. Tabi ben hemen bir sevindim 90 tl kesmişler arayım da parayı iade etsinler, kaç yıllık müşterileri idim sonuçta...

Hemen arıyorum...

MT (Müşteri Temsilcisi)
KB (Klasik Ben)

Akbank Müşteri Hizmetleri Numarası  444 2 525

MT: - Merhaba ben Melis size nasıl yardımcı olabilirim.

KB: - Kredi kartı kullanım ücreti kesmişsiniz tarafıma iadesini istiyorum.

MT: -Hemen kontrol ediyorum efendim. Evet kullanım ücreti kesilmiş fakat iade edemiyoruz.

KB: - Anlamadım neden iade edemiyorsunuz... Daha önce defalarca iade aldım. İade alamamamın bir sebebi var mı?

MT: - Bu yıl ekranda iade görünmüyor. Bu yüzden işleminizi yapamıyorum.

KB: Bu uygulamaya bir anlam veremiyorum teşekkür ederim...


Durum tam olarak yukarıda anlattığım gibi... Yıllardır kullandığım kaybolup yeniden çıkartığım en avantajlı taksit seçeneklerine sahip Axess kartım gözümden düştün. Borçlarımı bitirip seneye aynı muamele ile karşılaşırsam kartımı iptal ettirmeyi düşünüyorum ve bende artık söyle diyorum 'Sende mi Akbank."

Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

1 yorum to '' Sende mi Akbank "

YORUMLAR
  1. İnsanların bankaların kart kullanım ücreti olarak alınan ücrete neden bu kadar karşı çıktıklarını merak ediyorum? Kredi kartları sonuçta bir ticari ürün ve bunun pazarlamasını yapmak bankaların doğal hakkı. Kart kullanım ücreti alınmayan fakat kampanyalardan yararlanmanıza izin verilmeyen sürümleri de bulunuyor. Bende Axess, Maximum ve Bonus kredi kartları kullanıyorum. Geçtiğimiz ay Bonus kartımdan ortalama 300+ TL Bonus puan biriktirdim 1 ay içerisinde kampanyalardan. Yıl içerisinde 500+ TL biriktirme şansım oluyor bankalar 50-100 TL yıllık ücret almış bunu çok görmemek lazım. Kampanyalar beni ilgilendirmez diyenlerdenseniz aidatsız kartları tercih etmek gerekiyor. Zaten buradan toplanan paralar geri tüketiciye dağıtılıyor.

    YanıtlaSil