Adsense'den İlk Ödememi Aldım

By Ayrıntı Blog 24 Mayıs 2017 Çarşamba
Adsense'den ilk ödememi aldım. Yaklaşık 1 yıldır bu blogum ve diğer sitelerimden gelen kazançlarımın karşılığı kesintisiz bir şekilde hesabıma yatırıldı. Öncelikle bu konudaki hassasiyeti nedeni ile başta Google ailesi ve Adsense'ye teşekkür ediyorum.

Bu yazımda sitesinde veya blogunda reklam paylaşmak ve adsense ile ilgili bilgi edinmek isteyenlere fikirler vermeye çalışacağım. Özellikle şunu belirtmek gerekir ki Türkiye'deki en güvenilir reklam ağı Adsense'dir. Bunu abartı, yalakalık veya kinaye olarak algılamayın; inanmayan da gider Web Master forumlarına bakar ve bu sözün gerçekliğini görür.

Uzun vadeli bir projeniz varsa gerçekten kurallara uyan biri iseniz tercihiniz olmasında hiçbir sorun bulunmamaktadır. Birazda Adsense'nin ödeme yöntemi ve reklam mantığından bahsetmek istiyorum.

Adsense Ödemeler

Adsense her ayın 21'de ödemenizi yapar. Burada kıritik nokta ödeme eşiğinizi en az 200 Tl olması gerekmektedir (Ödeme eşiğinizi 200 Tl üzerinde kendinizde belirtebilirsiniz).

Her ayın 30 - 31'de hesap kesimi yapılır ve bakiyeniz 200 Tl yi geçmemişse diğer aya devredilir.

Ödemelerin Ayın 21'inde olmasının bir nedeni de 15 itibarı ile Youtube paralarının da hesabınıza eklenmesidir.

Paranın yatacağı hesabın nasıl tanımlanacağı gibi birçok cevapsız soru karşısında kafanız karışık durumdaysa hiç endişe etmeyin... Çünkü Google hesabınızda sizi bilgilendirmek için anketler mini testler vb. uygulamalarla sizi sürekli olarak yönlendiriyor.

Sizlerde blogunuzdan veya sitenizden reklam geliri ile para kazanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Adsense'ye başvura bilirsiniz. Adsense onay süreci ve sitenizde yanyınlama süreci biraz sor olsa da her şey yoluna girer. Haydi ne duruyorsunuz kolay hey şeyin bir başlangıcı vardır.

İyi bloglar... Bol kazançlar...


Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Adsense'den İlk Ödememi Aldım "