PHP Versiyonunu Öğrenme Kodu

By Ayrıntı Blog 19 Şubat 2017 Pazar
php versiyon öğrenme

Bir web siteniz varsa bazen sitenizin php versiyonuna ihtiyaç duyarsınız. Bazı özelliklerin eklenmesi, ve verisiyonunuzun bu özellikleri destekleyip desteklemediği gibi durumlar için sitenizin php versiyonunu biliyor olmanız lazım. Eyvah bunu nasıl olur da öğrenirim veya hangi özelliklerin açık olduğunu nasıl bilirim diye endişeye kapılmayın. Bunu yapmanın basit bir yolu var ve şimdi adımlar halinde bu yolları listeleyeceğim. Bu konuda hiç bir bilgiye sahip olmasanız bile verceğim php versiyonunu öğrenme kodu ve ayrıntılı anlatım ile kolayca halledebileceksiniz. 

Hazırsanız başlayalım. 

1 Öncelikli olarak ftp kullanıcı adı ve şifreniz ile sitemizin bulunduğu Hostunuza bağlanın.

2- Hostumuzun anadizini içerisinden bir php dosyasını dışarıya kopyalayın ve ismini değiştirin. Bu öreneğimizde ben deneme olarak isimlendireceğim, sizinde bu şekilde yapmanızda bir sakınca yok.

3- Oluşturduğumuz deneme isimli dosyayı not defteri veya notepad++ ile açın ve içerisine şu kodu kopyala yapıştır yapın. 4-  deneme.php isimli dosyamızı kaydedip tekrar ana dizinimize atıyoruz.

5- Son olarak bir internet tarayıcımıza www.siteadiniz.com/deneme.php yazıp adrese gidiyoruz. Anlatılanları doğru yapmışsanız  php sürümünüzü öğrenebilir ve detayları görülebilirsiniz. 

Not: Anadizin genellikle publish.htm klasörünün içidir.

Umarım faydalı olmuştur kolay gelsin...

Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " PHP Versiyonunu Öğrenme Kodu "