Tags:

Blogger Kod Penceresi Nasıl Yapılır

By Ayrıntı Blog 4 Şubat 2017 Cumartesi
Blogger da yazılarınızda insanlara bir şeyler aktarmak için makaleniz içerisinde kod vermek için kod penceresi oluşturmak isteyebilirsiniz. Bu aslında çok kolaydır. İlk zamanlar ben baya bir uğraşmıştım hatta inanıyorum ki bu sayfaya ulaştığınızda ve eklemeyi başardığınızda yorum kısmından bana teşekkür edeceksiniz. Bu şekilde söylüyorum çünkü İnternet öyle anlatımlar var ki içinden çıkılmaz durumda. Hayır yani anlatılanları da yapıyorsun ama olmuyor bizzat kendim de denemiştim bir türlü olmuyordu ve kendi kendime "Yok arkadaş blogger kod penceresi eklemek bu kadar zor mu?" diyordum.

Peşin olarak söylüyorum iste Şablonlardan  HTML'yi Düzenle kısmına girin, işte efendim oradan
b:skin kodunu bulun, işte altına şu kodu ekleyin sonra sunu yapın.... BUNLARLA UĞRAŞMAYIN.

Hemen Blogger Kod Penceresi Nasıl Yapılır Resimli Anlatıma Geçelim

1- Öncelikli olarak blogger hesabınıza giriş yapın.
2- Yeni Yayın  kısmına tıklayın.
3- Alttaki resimde görüldüğü gibi  HTML kısmına tıklayın. 


blogger kod ekleme

4- Açmış olduğumuz HTML kısmına bu kodu yapıştırıyoruz.

..

5- ...... olan yere göstermek istediğiniz kodu giriyorsunuz. Sonra Oluştur kısmına geçip yazınızı yazmaya devam edebilirsiniz. Kodu Eklediğinizde oluşacak pencere yukarıdaki gibi olacaktır.

6- Kod içerisindeki height: 41px  ve width: 633px değerlerini (kırmızı yazdığım yerler) değiştirerek kutunuzun büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz.

Hepsi bu kadar ben ayrıntılı anlatım yapması okumaktan daha kolay :) iyi bloglar...

Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

2 yorum to '' Blogger Kod Penceresi Nasıl Yapılır "

YORUMLAR
  1. Peki, yazı da bu pencerenin içine mi yazılıyor, yoksa dış tarafa mı?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. 1- 2- 3 gibi adımları okuyun. 5. sırada verdiğimiz kodun içinde .......... diye belirtilen yere istediğinizi yazacaksınız. Tekrar "Oluştur" a tıkladığınızda yazınız yada kodunuz açılmış pencere içerisinde görünecektir.

      Sil