Tags:

Blogger Sayfa İçi Link Verme

By Ayrıntı Blog 14 Ocak 2017 Cumartesi
Bloggerda belirli bir yazı veya anahtar kelimelere çok basit bir şekilde link verebiliyoruz. Birçok kişi için çok basit bir konu olsa da yeni başlayanlar için bu konu rehber niteliğindedir.

Birçok sitede bir önceki konuya veya benzer bir konu hakkında yayınlanmış olan konuların linkleri verilir, bazen de kullanıcıları bir başka siteye yönlendirmek isteriz. İşte bu özelliği bloggerda yapmanız mümkün.

Lafı çok fazla uzatmadan hemen yapımını gösterelim.

   - Öncelikli olarak kelimemizi yazıyoruz. (Buraya Tıkla, Bir Önceki Konumuz vs)
   - Daha sonra yazımızı işaretliyoruz
   -Resimde gösterilen bağla butonuna tıklayın.


   - Gitmesini istediğimiz bağlantıyı yazıyoruz.
   - Eğer linke tıklandığında yeni pencerede açılmasını istiyorsak işaretliyoruz. Ayrıca kendinize test mailide yollayabilirsiniz.
İşte bu kadar kolay resimleri daha iyi görebilmek için üzerine tıklayın ve büyütün. İyi bloglar...

Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

3 yorum to '' Blogger Sayfa İçi Link Verme "

YORUMLAR
 1. Makaleniz için teşekkürler

  YanıtlaSil
 2. hocam bunu otomatik olarak blogger sitede ki tüm konulara aynı anda uygulama kodu lazım. Mesela site içerisinde 300 konu var ve bu 300 konu içeriasindeki her bir hamilelik kelimesine otomatik link vermek istiyorum bunu çözmeniz mümkünmü acaba böyle bir kod bilen varmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sn. Mutluluk Nerede, bu bahsettiğiniz bazı açık kaynak kodlu yazılımlarda wordpress gibi yada ücretli yazılımlarda mevcut. Kücük bir bileşen (eklenti) ile yapılabiliyor. Fakat ben bloggerda bunu daha önce görmedim. Bildiğim kadarı ile de yok. D

   Sil