Bilgisayar Hızlandırma Yolları

By Ayrıntı Blog 23 Ocak 2017 Pazartesi

bilgisar hızlandırma yolları
Uzun yıllar boyu kullandığınız bilgisayarınız çeşitli etkenlere bağlı olarak zamanla yavaşlamaya ve istediğiniz performansı size gösterememeye mi başladı? Aşağıdaki bilgisayar hızlandırma yöntemlerini deneyerek siz de bilgisayarınızı hızlandırabilir ve eski performansına geri döndürebilirsiniz. 


1- Masaüstü arka planı

Beyaz ve beyaza yakın parlak renkler, bilgisayarın grafik işlemcisinin zamanla daha fazla yorulmasına neden olmaktadır. Bilgisayarınız yavaşlık problemi çekiyorsa masaüstü arka plan görselini siyaha yakın renklerde tercih etmeyi deneyebilirsiniz.

2- Yüksek performans

Dizüstü bilgisayarlarda bulunan yüksek performans seçeneği, bilgisayarı ihtiyacı olmasa dahi en üst düzey performansta çalıştırmayı amaçlamaktadır. Bu şekilde birkaç saat çalışan bilgisayar hard disk gibi parçaların ömrünü daha kolay tüketir. Hem bilgisayar ömrünü uzatmak hem de yavaşlama problemlerinin önüne geçmek için bilgisayarı güç tasarrufu modunda çalıştırabilirsiniz.


3- Isınma sorunları

Özellikle dizüstü bilgisayarlar, çalışma esnasında fan yetersizliğine bağlı olarak ısınmakta ve bu ısınma da yavaşlamaya neden olmaktadır. Dizüstü bilgisayarın hızlanmasını istiyorsanız, fan soğutucu alarak ısınma probleminin önüne geçebilirsiniz. 


4- Virüs koruma programları

Bilgisayarınıza bulaşan zararlı yazılımları temizlemek bilgisayarın hızlanması için büyük bir etkendir. Ancak antivirüs programı seçerken, Kaspersky gibi çalışma esnasında bilgisayarı yavaşlatan, ağır programları değil, daha hafif ve kullanışlı programları tercih etmelisiniz.

5- İnternet geçmişi

İnternet Explorer, Google Chrome gibi tarayıcılar, internet geçmişini bilgisayarda depolar ve biriktirir. Bu birikim, birkaç ayın ardından siz fark etmeseniz de bilgisayarı yavaşlatacak noktaya gelebilir. Bilgisayarınız yavaşlık sorunu çekiyorsa internet geçmişini temizlemeyi deneyebilirsiniz.
Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

1 yorum to '' Bilgisayar Hızlandırma Yolları "

YORUMLAR
  1. bilgilendirme için teşekkürler, işe yaradı. sağlıklı günler dilerim.

    YanıtlaSil