Android Cihazlar Ne Zaman Ucuzlar?

By Ayrıntı Blog 5 Ocak 2017 Perşembe
android robotuGelişen teknolojinin insanoğluna sunduğu nimetler, en fazla akıllı telefon sektöründe hissediliyor. Bundan 6, 7 yıl önce teknoloji mucizesi olan dizüstü bilgisayarlar da artık yerini yavaş yavaş akıllı telefonlara bırakmış durumda. Kaliteli bir akıllı telefon almak isteyenlerin ise en az 2.500 TL’yi gözden çıkartması gerekiyor. Ki bu da normal seviyelerde maaş alan kişiler için neredeyse imkansız bir durum. Peki, android cihazlar ne zaman ucuzlar, bu cihazları piyasa altındaki fiyatlara almak için neler yapılabilir?

Android cihazlar, özellikle de firmanın amiral gemi modelleri ise, yaklaşık olarak 3.500 TL gibi bir fiyattan satışa çıkmaktadır. Bu cihazlar teknolojinin sunduğu her türlü avantajı en iyi şekilde kullanıcısına sunmaktadır. Cihazın markası Samsung, LG, Sony hiç fark etmez, herhangi bir markanın amiral gemi modelini satın almak için en az 3.000 - 3.500 TL’yi gözden çıkartmak gerekir. 

Bu android cihazlar, piyasaya çıktıktan bir süre sonra yaklaşık olarak 1.000 TL gibi bir fiyat indirimine uğrarlar. Bu süre, cihazın bir üst modelinin çıkmasına kadar sürebilir. Yani, Samsung Galaxy Note 7’nin bir alt modeli olan Note 5, piyasaya 3.500 TL civarı bir fiyatla çıkmışken, şu anda cihazı 2.000 TL’ye satan firmalar bile bulunmaktadır. Cihazın indirime girmesindeki en büyük etken, cihaza bir üst versiyon çıkmasıdır. Tabii ki size Galaxy Note 7 alacaksanız, 1 yıl bekleyin demiyoruz ama uygun fiyata yüksek kaliteli cihaz satın almak istiyorsanız fiyat indirimine uğrayan Note 5’i tercih edebilirsiniz. 

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

1 yorum to '' Android Cihazlar Ne Zaman Ucuzlar? "

YORUMLAR
  1. Şu an biraz dolara bağlı sanırım. Dolar düşerse ucuzlar

    YanıtlaSil