AdSense Reklamlarım Görünmüyor

By Ayrıntı Blog 20 Ocak 2017 Cuma
adsense reklam sorunu
Yazıyı sonuna kadar Dikkatlice okuyunuz. Boş yere uğraşmamış olursunuz.


İnternet dünyasına atıldınız ve kendime güzel bir site kurup para kazanacağım diye heveslendiniz. Gittiniz iyisinden bir hazır Script aldınız, içini dışını doldurdunuz sitenizde güzel bir ilerleme var. Yok işte bu iş çok zor, adsense alamazsın vs vs... Önünüzdeki bir çok engeli yendiniz. Dediğim gibi internet dünyasında yenisiniz ya... Olmadık sorunlarla karşılaşmanız içten bile değil. Görünen adsense reklamlarınız birden görünmez mi oldu, üstelik bazı sayfalarda var bazılarında yok mu?

Bu kısa giriş yazımızdan sonra aldığınız bir scripte adsense reklam kodlarını eklemenize 
rağmen reklamlar görünmüyorsa ne yapabilirsiniz? Kısa, öz ama önemli ayrıntıları atlamadan anlatalım.

Öncelikli olarak AdSense hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve esnek reklam biçimini oluşturup bu kodu kullanmış olduğunuz scripte ekliyorsunuz. Bu kod sitenizi görüntüleyenlerin kullandığı cihazlara göre reklam boyutunu scriptin izin verdiği ölçülerde ayarlar. Kısacası bir kullanıcı masa üstü bilgisayardan veya cep telefonundan sitenize gelmişse reklam kodu giriş yapılan cihaza göre reklam boyutunu kendisi ayarlıyor.


"Ya hocam... biz bu yukarıda söylediğini zaten yaptık ama hala reklamlarım görünmüyor" diyorsanız. Aşağıda vereceğim kodu kullanmanızı tavsiye ederim. Ben xenforo formumda bu sorunu ancak bu şekilde çözebildim. Bu kod üzerinde .......... ile belirttiğim yerlere kendi adsense kodunuz da bulunan kısmı yazacaksınız. Yani ca...........................  ve 88........................ ile başlayan tırnak içindeki şifreli kısmı ekleyeceksiniz. 

Evet hepsi bu kadar umarım faydalı olabilmiştir. İşinize yaramışsa lütfen yorum kısmından teşekkür ediniz. 

Not 1: Yeni adsense kullanıcısı iseniz reklamlarınız bir kaç gün sonra görülecektir. Bu konuyla alakası yoktur.
Not 2: Yukarıda verdiğim kodu kullanacaklar için aklınızda şüphe kalmasın kodlar AdSense politikaları ile uyumludur hiçbir sorun çıkarmaz. 

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

2 yorum to '' AdSense Reklamlarım Görünmüyor "

YORUMLAR
  1. Hocam bu kodu 6 ay önce gibi denedim adsense de gösterim kazanç olmadı kısa bir süre denedim tabi sonra sildim şimdi tekrar bu kodlara denk gelince sorim dedim.bu kodları ekledikten sonra adsnsede nasıl gösteriyorsunuz ben ve çok arkdaş bu sorundan müzdarip.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Site adresinizi yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

      Sil