Spotify Artık Japonya Pazarında!

By Ayrıntı Blog 5 Aralık 2016 Pazartesi
Kullanıcılarına özgürce müzik dinleme imkanı sunan Spotify uygulamasının CEO’su Daniel Ek tarafından yapılan açıklamaya göre popüler uygulama, Dünyanın en büyük pazarları arasında gösterilen Japonya'da bundan sonra daha aktif yer alacak.

İsveç'te 2006 yılında kurulan ve Türkiye'de geçtiğimiz yıllarda daha aktif olarak yer alan müzik dinleme uygulaması Spotify tüm Dünya'da kullanıcı edinme politikasına devam ediyor. Uygulama geçen hafta yeni Daily Mix özelliğini kullanıcılarıyla paylaşmıştı. Popüler müzik dinleme uygulaması şimdi de bundan sonra Japonya'da daha aktif yer alacağını kullanıcılarına duyurdu.

Spotify şirketinin yaptığı duyurunun hemen ardından şirketin CEO'su Daniel Ek de bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada Spotify uygulamasını Japonya’nın eşi benzeri olmayan müziğiyle birlikte kullanıma açtıkları için heyecanlı olduklarını söyleyen Daniel Ek ayrıca Spotify’ın her kişiliğe uyan keşif ve  Spotify uygulaması diğer ülkelerde olduğu gibi Japonya’da da kullanıcılarına ücretli(reklamsız) abonelik seçeneklerini sunuyor.


Ücretli yani reklamsız abonelik ücretiyse şirket tarafından 10 dolar olarak belirlendi. Uygulamanın yapımcısı şirket tüm bunlara ek olarak Japonya‘da karaokenin çok kullanılan bir eğlence türü olması gerekçesiyle Spotify'a şarkıların sözlerini gösteren ek bir özellik de eklediklerini Japonya'daki kullanıcılarıyla paylaştı. Bu yeni karaoke özelliği hem mobil hem de masaüstü cihazlarda kullanılabiliyor olacak.

Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Spotify Artık Japonya Pazarında! "