iPhone 2G'nin Fiyatı iPhone 7'den Daha Yüksek

By Ayrıntı Blog 23 Aralık 2016 Cuma
Fiyatı düşmeyen telefon olarak bilinen iPhone'un bu özelliğini kanıtlayan yeni bir durum ortaya çıktı. iPhone 7'nin satışa sunulmasının ardından 2007 senesinde piyasaya sürülen iPhone 2G'nin fiyatı yükseldi. Üstelik Apple'ın dokuz yıl önce çıkan modeli bu ay çıkan iPhone 7'den daha yüksek bir fiyattan satılıyor.Normal şartlar altında cep telefonları başta birçok ürün eskidikçe yani piyasada bulunduğu süre arttıkça fiyatı düşmesi gerekiyor. Bunu Samsung, LG, Asus gibi çeşitli akıllı telefon üreticilerinde gözlemleyebiliyoruz. Ancak bu konu Dünya'nın en büyük akıllı telefon üreticisi Apple'da bakıldığında böyle bir durum söz konusu olmuyor. Çünkü özellikle iPhone modelleri çıkış tarihinin üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin ya fiyatı değişmiyor ya da çok az oynuyor.

Apple'ın 2007'de piyasaya çıkardığı iPhone 2G cihazı üzerinden 9 yıl geçmesine rağmen hala fiyatının yüksek olduğunu gösteriyor. iPhone serisinin ilk jenerasyonu olarak gösterilen iPhone 2G modelinin 10 yaşına ulaşmasına az zaman kalmasına rağmen çeşitli internet sitelerinde hala satışta olduğu görünüyor. Tüm bunlar normal görünse de 2007 yılında piyasaya sürülen ve 2008'in sonlarında satışı durdurulan modelin şuanki satış fiyatı 2000 ile 4000 dolar arasında değişiyor. Bu fiyatlar geçtiğimiz gün satışa çıkarılan serinin son akıllı telefonu iPhone 7'nin fiyatından bile yüksek.

iPhone 2G cihazının bu denli yüksek fiyatlara satılmasının nedeni olarak Apple'ın ilk jenerasyon telefonu gösterilmesi ve üretiminin 2008'de durdurulmasına bağlı olarak günümüzde nadir bulunması gösteriliyor.
Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " iPhone 2G'nin Fiyatı iPhone 7'den Daha Yüksek "