Android Oyunlar Bilgisayardan Nasıl Oynanır

By Ayrıntı Blog 12 Ekim 2016 Çarşamba
Android oyunlar gün geçtikçe artmakta ve akıllı cep telefonu kullanıcıların tercihleri arasında yer almaktadır. Bazen o kadar başarılı oyunlar ile karşılaşıyoruz ki şu oyun keşke bilgisayardan oynanabilse dediğimiz oluyor. Bazen de telefon ekranının küçük olması, telefon hafızasındaki yetersizlikler, donmalar ve telefon üzerinde oynama zorluğu yaşayanlar için güzel bir haber var.

Bu tip oyunları oynamak için bilgisayarımıza indireceğimiz bir uygulama Windows olan sistemimizi Android oyunları oynayabiliyoruz. Bu ve buna benzer birçok uygulam geliştirilmiş olsa da bu konuda en güzel uygulama BlueStacks uygulamasıdır. Bu güzel uygulama sayesinde Android oyunları bilgisayara indirebilir ve tıpkı bir Windows oyunu gibi fare ile oynayabilirsiniz.

BlueStacks Nedir?

Bir oyun yada programın tasarlanmış olduğu tabanda çalışması gerekmektedir. Basit olarak örnek verecek olursak motosiklet ehliyetiniz var ama araba süremiyorsunuz. İşte araba sürmek için yeterliliğinizi bluestacks veriyor. Android tabanlı uygulama ve oyunları bu program sayesinde Windows üzerinde çalıştırmaya yarayan bir yazılımdır.

BlueStacks Nasıl Çalışır?

Öncelikli olarak bilgisayarımıza indirmemiz gerekiyor. İndirme yaparken dikkat edilmesi gereken nokta bilgisayarınız Windows mu, yoksa MAC mı? Bilgisayar sistemimize göre seçenekler arasından seçip bilgisayarımıza indiriyoruz. Bu aşamadan sonra bir hesap ile giriş yapmamız gerekiyor. Bunun için sizden bir google hesabı istenecektir (gmail hesabı) hesap tanımlandıktan sonra oyunu indirip oynayabiliyoruz.

Burada dikkat edilecek nokta program her ne kadar güvenilir olsa da yinede önemsiz bir hesap üzerinden girilmesinde fayda görüyorum.


Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Android Oyunlar Bilgisayardan Nasıl Oynanır "