Whatsapp Bilgisayardan Nasıl Kullanılır

By Ayrıntı Blog 2 Eylül 2016 Cuma
Hepimizin bildiği gibi Whatsapp günümüzde anlık mesajlaşma ve veri paylaşımın hata ve hatta internet bağlantınız varsa konuşma yapabildiğiniz akıllı telefon uygulaması. Günümüzde insanların cep telefonlarında neredeyse vazgeçilmez uygulamalardan bir tanesi olduğu su götürmez bir gerçek. Hemen hemen tüm kullanıcılar akıllı telefonlardan bu uygulamayı kullanmaktadır. Konumuzun başlığına dönecek olursak ben Whatsapp'ın bilgisayardan kullanılabildiğini öğrendiğimde çok şaşırmıştım.

Telefonumda var ne gerek var ki bilgisayardan Whatsapp kullanayım bana mantıksız geldi diyebilirsiniz. Ben öncelikli olarak Whatsapp Web uygulamasının nasıl kullanacağımız anlatmadan önce kısaca avantajlarından bahsedeceğim.

Whatsapp Web Kullanılmanın Avantajları

1- Aynı anda iki kişi 1 Whatsapp hesabını kullanabilir. (Hem telefondan hemde cepten)
2- Diyelim ki telefonunuz şarjda bilgisayar üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.
3- Bilgisayar ve telefon arasında gidip gelmek yerine bilgisayardaki işlerinizi hallederken konuşmalarınıza da devam edebilirsiniz.
4- Bilgisayardaki içeriklerinizi kolayca yükleyebilirsiniz. (Özellikle bilgisayarda bulunan resim, video vb içeriklerde çok kullanışlı)
5- Grafik tasarımcılar yaptıkları çıktıları ekran resimi çekip yollamak yerine export edip daha net olarak yollayabilirler. (Photoshop ve CorelDRAW gibi programalar)

Yukarıda benim gördüğüm bazı avantajları yazmaya çalıştım gelelim Whatsapp Web'i nasıl kullanırız.

Öncelikli olarak web.whatsapp.com adresine giriyoruz. Karşımıza altta resimde verdiğim ekran geliyor.
whatsapp web

Telefonumuzdan whatsapp'a giriyoruz. Telefonumuzun noktalı kısımına tıklıyoruz (genellikle sağ üst köşede oluyor). Buradan WhatsApp Web seçeneğini tıklıyoruz ve otomatik açılan QR CODE okuyucuyu bilgisayar ekranına tutun ve taratın. İşte bilgisayarınızda artık watsap web'i kullanabilirsiniz. 

Kısa bilgilendirme yazımızın sonuna geldik umarım faydalı olmuştur. Kendi bilgisayarınızdan kullanmıyorsanız oturumu açık tut seçeneğini kaldırmayı unutmayın.

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Whatsapp Bilgisayardan Nasıl Kullanılır "