Note 7 ve Sorunları

By Ayrıntı Blog 9 Eylül 2016 Cuma
note 7 sorunlarıPiyasaya çıkmadan önce adından sıkça bahsettiren Samsung Galaxy Note 7, şimdi de adından teknik sorunlar ile bahsettiriyor. Cihazın önce bataryası patladı, ardından S Pen çalışmadı. Şimdi ise telefonda çökme sorunu boy gösteriyor. Samsung, Note 7’yi çıkartmak için erken mi davrandı? 

İşte, Galaxy Note 7 ve sorunları

Samsung’un yeni amiral gemi modeli Galaxy Note 7 için şu anda 37 adet patlama vakası ihbar edildi. Ülkemizde henüz bir kaza yaşanmamış olsa da, yaşanmayacağı anlamına gelmiyor. Batarya-Cihaz optimizasyonu sırasında yapıldığı tahmin edilen bir hata sonucu cihazın kullandığı Li-On batarya şarj esnasında önce aşırı ısınıyor, ardından yanmaya başlıyor ve bir anda batarya kısmı patlıyor.
 
Cihazın batarya patlamaları sonrasında patlama yaşanmayan cihazlarda da çeşitli problemler olduğu ortaya çıktı. Cihazın en iddialı özelliklerinden birisi olan S Pen uygulaması Note 5’ye göre 4 yeni özellik ile piyasaya çıktı. Ancak bazı cihazlarda S Pen, yuvasına oturtulduktan sonra bir hayli zor çıkıyor. Öyle ki S Pen’i çıkartmak için zaman zaman kaba kuvvet kullanmanız gerekebilir.

Galaxy Note 7 ve sorunları hakkında çıkan bir diğer detay ise cihazın çökme sorunu. Bu yeni gelen çökme sorunu ile cihazın sadece donanımsal olarak değil, yazılımsal olarak da beklentileri karşılamadığı kesinleşmiş oldu.

Kullanıcılar tarafından gelen şikayetler ise; cihazın birkaç gün sorunsuz şekilde çalıştıktan sonra sistemin bir anda kendini yeniden başlaması ve cihaz ekranında renk kaybı ile birlikte garip şekillerin oluşması şeklinde sıralanabilir. Cihazın kendini yeniden başlatma işleminde ortaya çıkan bu şekiller cihaz normal olarak çalışırken de ortaya çıkabiliyor. Telefonun dokunmatik sistemine etki etmese de 3.599 TL’ye satın alınan bir cihazda bu tarz arızalar görmek sinir bozucu olabilir.

Akıllı telefon piyasasının en cok tercih edilen ürünü haline gelen bir cihaz hakkında bu tarz arıza haberlerinin yayılması, ilerleyen süreçte Apple’nin işine yarayacak gibi görünüyor. Zira, iPhone 6S Plus için bir patlama haberi bile büyük bir olay haline gelmişti. Üstelik patlayan iPhone durduk yere değil aldığı darbe sonucu patlamıştı.

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Note 7 ve Sorunları "