iPhone 7 ve Özellikleri

By Ayrıntı Blog 8 Eylül 2016 Perşembe
Resmi tanıtımına aylar kalan Apple'nin yeni amiral gemi modeli iPhone 7 hakkında yapılan sızıntılar bitmek bilmiyor. Cihaz daha çıkmadan teknik özellikleri, renk seçenekleri ve hatta fiyatı ile ilgili birçok bilgi ortaya çıktı. Peki, iPhone 7’nin teknik özellikleri nasıl olacak?

Cihazlarını her sene istisnasız Eylül ayında tanıtan Apple'nin, yeni cihazı iPhone 7’yi de Eylül ayında tanıtacağı düşünülüyor. Hatta bazı iddialara göre cihaz tam olarak 12 Eylül’de tanıtılacak ve ertesi gün raflarda yerini alacak.

Yeni çıkacak cihazın fiyatı hakkında da bazı iddialar var. Geçen seneki iPhone 6S fiyatlarını baz alan bazı kaynaklar, cihazın bu fiyatın biraz üstünde satışa çıkacağını öne sürüyor. iPhone 6S piyasaya ABD’de 649 Dolardan, iPhone 6S Plus ise 749 Dolardan girmişti. Yeni cihazın ise 749 ile 849 dolar arası bir fiyat ile piyasaya çıkması bekleniyor. Ancak şöyle de bir gerçek var, baz alınan iPhone 6 cihazları 16 GB modelleri. Apple yeni seride 16 GB hafızalı seriden vazgeçip, taban olarak 64 GB iPhone 7 çıkartır ise fiyat da buna göre artış gösterecektir. 

Cihaz için iPhone 7 ve iPhone 7 Plus seçeneklerinin birlikte geleceği de konuşulanlar arasında. Hatta tam olarak ortaya atılan iddialara göre iPhone 7 4.7 inç, iPhone 7 Plus ise 5.5 inç ekran boyutu ile piyasaya çıkacak. Cihazın ekran çözünürlüğü ise muhtemelen Full HD, 2K olacak.

İşletim sistemi olarak iPhone 7, içerisinde Apple'nin son sistemi olan A10 yonga çip seti bulunacak. Grafik işlemcisi olarak PowerVR 8 kullanacak olan cihaz çift ya da üç çekirdek olarak piyasaya çıkabilir.

Cihaz hakkında ortaya atılan en çarpıcı yorum ise RAM kapasitesi yönünde. Bu zamana kadar bütün cihazlarında 2 GB RAM kullanan Apple'nin bu sene bir farklılık yaparak 3 GB RAM kullanması bekleniyor. RAM seçeneğini 2 ve 3 GB gibi düşük seviyelerde tutmasının sebebi ise, firmanın hem cihazın hem de işletim sisteminin üreticisi olması. Yani Samsung’un aksine Apple kendi cihazına göre işletim sistemi üreterek cihazın RAM ihtiyacını minimuma indiriyor. Samsung ise işletim sistemi konusunda şu an Android ve dolayısı ile Google’ye bağlı konumda. 

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " iPhone 7 ve Özellikleri "