Bir Site WordPress Mi Nasıl Anlarım?

By Ayrıntı Blog 31 Temmuz 2016 Pazar
Bazen internette dolaşırken çok beğendiğimiz sitelere denk geliriz. Çoğu zaman bu sitelerin WordPress olup olmadığını anlak ister, kendimiz veya dostlarımız için buna benzer temalar ve siteler kurmak isteyebiliriz. İyi ama bu sitelerin wp olup olmadığını nasıl anlarız. Yazımızda bunu anlamak için bazı yöntemleri ele alacağız. Bunlara kısaca değinelim, basit ama etkili iki yol söyleyeceğim.

1-) http://www.siteadı.com/wp-login site adının arkasına kırmızı ile belirttiğim şekilde yazarsanız aşağıdaki gibi wp kullanıcı paneli geliyorsa site wordpersstir. Bazı durumlarda hata mesajları ile karşılaşabiliriz veya site yöneticileri haclenmelere karşı bu yolu gizlemiş veya değiştirmiş olabilirler sağlama yapmak adına 2. yöntemi deneyebilirsiniz, daha kesin ve net bir çözümdür.


2-)  Bu yöntemde sitenin wp olup olmadığını anlamak için başka bir siteden yararlanacağız. Sitenin linki http://www.isitwp.com/  bu siteye girip büyük harflerle ENTER THE DOMAIN NAME yazan yere www.siteadı.com şeklinde merak ettiğimiz siteyi yazıp LOOK UP butonuna tıklıyoruz eğer site wordpress ise ":) Good news everyone, this website is on WordPress. "yazarsa site WordPress altyapısını kullanıyor demektir, ama ‘:( Bad news everyone, this website is not using WordPress.‘ yazıyorsa site WordPress altyapısını kullanmıyor demektir.

Kısa ve öz ama ayrıntılı anlatımın daha sonuna geldik faydalı olması dileklerimle esen kalın...

Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Bir Site WordPress Mi Nasıl Anlarım? "