WP Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Yapılır?

By Ayrıntı Blog 26 Haziran 2016 Pazar
wp kalıcı bağlantı ayarlarıBlogumda takip edenler bilirler ki blogger sorunları ve yardım konularına yer veriyorum. Blogger kadar elimden geldiğince WordPress konularında da anlatımlar yapmaya çalışıyorum. İşte o yazılardan bir tanesi olan bu yazıda wordpress kalıcı bağlantı nedir, wp kalıcı bağlantı nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını bulmaya çalışacağız.
Not: Sitenizi kurdunuz ve aradan uzun zaman geçti ve siz kalıcı bağlantıları değiştirmek istiyorsanız bu riskli bir işlem olabilir.

Kalıcı bağlantı ayarları ile google amcanın gözüne daha iyi görünebilir ve arama motorlarında daha hızlı yükselebilirsiniz. Ayrıca sitenizin link yapısı daha hoş bir görünüme kavuşur. 

Blogunuzda bir yazı paylaştığınızda Kalıcı bağlantı ayarları yapılmamışsa konunun linki şu şekilde görünecektir.

 www.siteismi.com/?p=50.html    Burada da görüldüğü gibi WP yazılarımıza kendisi otomatik olarak bir sayı sitstemi ile link vermektedir. Kalıcı bağlantı ayarları ile biz bu otomatik link verme işini yazdığımız yazının başlığı haline getireceğiz.
Haydi isterseniz hemen başlayalım...

İlk olarak WP adimin paneline giriş yapıyoruz ve sonra ayarlara tıklıyoruz. Bu kısımda hemen açılır menüde Kalıcı Bağlantılar yazan bölüme tıklıyoruz. 

Açılan Bölümdekiler
  • Varsayılan
  • Gün Ve İsim
  • Ay Ve İsim
  • Sayısal
  • Yazı İsmi
  • Özel Yapı
seçenekleri bulunmaktadır ve bu kısımdan Özel Yapı seçeneğini seçiyoruz ve aşağıdaki kodu değişiklik yapmadan yapıştırıyoruz…
/%postname%.html
kodu yapıştırdıktan sonra güncelle diyoruz ve artık linkleriniz google amcanın istediği gibi www.siteadresi.com/konubasligi.html şeklinde oluyor. Yeni bir yazı yazarak kontrol edebilirsiniz. 

Umarım faydalı olmuştur istek, yorum ve teşekkürler için lütfen yorum yapınız.

Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

1 yorum to '' WP Kalıcı Bağlantı Ayarları Nasıl Yapılır? "

YORUMLAR
  1. Yine akıcı ve sade bir anlatım yapmışsınız teşekkür ederim.

    YanıtlaSil