Tags:

Blogger Yorum Ayarları Nasıl Yapılır?

By Ayrıntı Blog 26 Haziran 2016 Pazar
blogger yorum ayarları

Blogger yazılarınızı okuyan kişilere yorum yapmalarına imkanı verir. Tabi bu internet ortamında çokça suistimal edilen bir olaydır. Yazılarınıza yorum yapılınca sevinirsiniz insanlar sizinle iletişime geçmiş veya siz birilerine faydalı olmuş teşekkür aldığınızı sanırsanız. Ama yorumları açınca birde bakarsınız birileri link eklemiş, konu ile alakası olmayan yorumlar vs. vs. işte bu gibi durumlar canınızı sıkabilir. Ayrıca bir spam yorum konusu var ki her kullanıcı bundan rahatsız. Üstelik konuya gelmiş kişilerde bu yorumlardan olumsuz etkilenebilir.

Öncelikli olarak spam yorum nedir? Kısaca açıklayalım...

Internet dünyasında aynı mesajın veya yorumun yüksek sayıdaki kopyasının, bu tip bir mesajı alma talebinde bulunmamış kişilere, zorlayıcı nitelikte gönderilmesi SPAM olarak adlandırılır. Bu mesajlar veya yorumlar genel olarak reklam amaçlı veya kişileri yanıltma kandırma amaçlı kullanılırlar. Spam yorumlar özel teknik veya programlar aracılığı ile binlerce siteye eş zamanlı olarak yollanabilir.

Blogger yukarıda anlattığım gibi durumlar için kullanıcıların farklı isteklerine göre yorum ayarlamaları yapabilmelerini sağlar. Bu ayarlara ulaşmak için yapmamız gerekenler

> Blogger kullanıcı adınızla oturum açın
> Ayar kaymak istediğiniz Blogu seçin
> Sol kısımdan Ayarlara tıklayın ve Altındaki
> Yayınlar, Yorumlar ve Paylaşım sekmesine tıklayın... Aşağıdaki gibi bir görüntü ile karşılaşıyorsanız doğru yere gelmiş bulunuyorsunuz. Tüm ayarlamalarınızı buradan yapabilirsiniz.

bloggerda yorum ayarları

>>> Blogger Spam Yorumları Engelleme <<< konulu yazımıza bakmak için tıklayınız.

Bir yazımızın daha sonuna geldik umarım faydalı olabilmişimdir. Blogger anlatımlarına devam edeceğim. Görüş, istek ve yorumlarınız için lütfen sayfa altında bulunan yorum yap bölümünden yazınız. 


Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Blogger Yorum Ayarları Nasıl Yapılır? "