Tags:

Blogger Otomatik Sayfa Yenileme Nasıl Yapılır?

By Ayrıntı Blog 12 Haziran 2016 Pazar

blogger otomatik sayfa yenilemeBu yazıda sizlere blogger sitelerinizi belirlediğimiz bir süre ile yenilemeyi ayrıntılı bir şekilde anlatacağım. Ayrıca bu anlatımda blogger sayfa yenileme ne gibi faydalar sağlar bunlardan da bahsetmeye çalışacağım.  

Bu tarz kodlar birçok büyük site tarafından da kullanılmaktadır. Örnek vermek gerekirse habertürk bunlardan bir tanesidir.  Bu tarz kodlar genel itibarı ile blog ve benzeri sitelerde kullanılır, sebep olarak şöyle bir örnek verebiliriz. Siz video izlenilen veya oyun oynanan bir sitede iseniz sayfanın yenilenmesi sizi rahatsız edecek ve bir daha bu sitede vakit geçirmek istemeyeceksinizdir. Bir başka örnek olarak kısa süreli tekrarlar da blog bile olsa can sıkıcı olacaktır. Bu yüzden kod kullanılırken bu ve benzer durumlara dikkat etmekte fayda vardır.

Otomatik Sayfa Yenileme Nasıl Yapılır: 

1. Adım: Blogger paneline giriş yapıyorsunuz ve düzenleme yapacağınız blog hangisi ise seçiyorsunuz. Daha sonra sırayla Şablon >>> Html düzenleyi seçiyoruz.

2. Adım: Bu adımda bir sürü kod çıkacak karınıza bilmeyenler için gözünüz korkmasın işlem basit. Kodların olduğu yere tıklıyoruz.  CTRL+F yapıp  kodunu aratıyoruz. Bu kodu bulduktan sonra hemen üzerine (bir satır üstüne) aşağıdaki kodu yapıştırıyorsunuz.3. Adım: Burada benim 50 ile belirtiğim yeri siz kendinize göre kaç saniye olmasını istiyorsanız ona göre ayarlayın ve Şablonu Kaydet butonuna tıklayın.

Blogger Sayfa Yenileme Kodu Eklemenin Olumlu ve Olumsuz Yanları

Olumlu Yanları:
1- Alexa için faydalıdır. Özellikle alexa değini düşürmek için kullanılabilir.
2- Adsense ile uyumludur.
3- Reklam kazancının artmasa katkı sağlayabilir. (sayfa yenilendiğinde yeni bir reklam görünecektir ve bu reklam kullanıcının dikkini çekebilir)
4- Sayfa görüntüleme sayısı artar.

Olumsuz Yanları:
1- Sayfa yenileme hızı çok fazla ise siteden hemen çıkama oranında artış yaşanabilir.
2- Yine 30 saniyenin altında yenilemelerde site spom olarak algılana bilir.

Blogger Otomatik Sayfa Yenileme Nasıl Yapılır? Konulu yazımızın sonuna geldik teşekkür, istek ve sorularınız için lütfen yorum kısmına yazınız.

Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Blogger Otomatik Sayfa Yenileme Nasıl Yapılır? "