WordPress Anasayfa Linki Nasıl Yapılır

By Ayrıntı Blog 21 Mayıs 2016 Cumartesi


wp anasayfa linki yapmak
WordPress kullanıcıları özellikle de yeni kullanmaya başlayanların çözümünü bulmakta zorlandıkları bir konuda anasayfa butonu oluşturmaktır. İlk kullanmaya başladığım dönemlerde benimde başıma dert olan bu konun çözümünü anlatmaya çalışacağım. 

WordPress ilk kurduğunuzda abaut isimili bir sekme oluşmaktadır ve genel itibarı ile almış olduğunuz temalarda da bu durum söz konusudur. Sadece anasayfa sekmesi eklemek değil dışarıya link verecek bir sekme oluşturmak sorun olmaktadır. Aslında bu işlem kodlar kullanılarak yapılabilmektedir. 

Kod bilgimiz yoksa ne olacak dediğinizi duyar gibiyim. Kod bilgisi olmayanlar için bir eklenti imdada yetişiyor. Eklentinin ismi Page Links To... Bu eklentiyi kullanarak anasayfa eklentisi yapmak veya dışarıya link vererek sekme yapmak çok basit. Ben ayrıntılı anlatıyorum gözünüz korkmasın yapması anlatmaktan daha kolay.

Baştan sona eklentiyi kurarak nasıl ana sayfa linki yapacağınızı anlatalım.

1- Öncelikli olarak sitenizin admin paneline giriş yapın.
2- İkinci adım olarak ekletentiler sekmesine tıklayın.
3- Açılan sayfada en üste bulunan Eklenti Yükle sekmesine tıklayın
4- Yeni sekmeden sağtarafa eklentimizin ismini yazıp arıyoruz. Page Links To
5- Çıkan sayfadan Geliştiricisi Mark Jaquith olan eklentiye şimdi kur deyin. Kurulumu bekleyin.
6- Eklentiler sayfasından kurulum bitince etkinleştirin.

Bu noktaya kadar eklentiyi kurmuş olduk şimdi wordpress anasayfayı yapmayı görelim.

1- Sayfalar sekmesine tıklıyoruz. Yeni sayfa ekle kısmına tıklıyoruz veya tüm sayfalara girip Abaut yazan kısma düzenle yiyoruz.
2- Sayfa başlığını giriyoruz. (Bizim örneğimizde anasayfa olacak)
3- Son olarak sayfayı aşağı indirin ve aşağı kısımda görülen resimdeki A custom URL kısmını işaretleyin açılan url kısmına anasayfanızın linkini yazın. Eğer linkin yeni sekmede açılmasını istiyorsanız Open this link in a new tab  seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Vereceğiniz linke göre başka sekmelerde yapabilirsiniz. Mesela başka bir sitenize verilmiş bir link olabilir. Son olarak sayfayı yayınla diyoruz.

wordpress anasayfa sekmesi yapmak

WordPress Anasayfa Sekmesi Yapma isimli yazımızın sonuna geldik ayrıntılı bir şekilde yaptığımız anlatım umarım işinize yarayacaktır. Yorum kısmından soru, görüş, istek öneri ve teşekkürlerinizi yazmanız beni mutlu edecektir. Esen kalın...


Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " WordPress Anasayfa Linki Nasıl Yapılır "