Putty Şifre Yazma Sorunu

By Ayrıntı Blog 24 Nisan 2016 Pazar
Web işleriyle uğraşan ve sunucu alıp bunu yönetmek isteyenlerin duyup kullandığı küçük ama açık kaynak kodlu (ücretsiz) bir programdır Putty.

Putty ağ üzerindeki Linux işletim sistemli sunucu makinaya terminal üzerinden bağlantı sağlar. Genel olarak üst düzey kod bilgisine sahip kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bunun sebebi ara yüze sahip olmaması (bağlantı paneli hariç) ve tamamen kod bilgisi üzerinden komutlarla kullanılmasıdır.

Bu derece kod bilgisine sahip olmayanların bile kullanımına yarayan bir programdır. Çünkü bu program sayesinde ücretsiz panel yükleme (vestacp - cpanel) işlemlerini basitçe yapıp serverı yönetebilirsiniz. 

Bu kısa tanıtımdan sonra programı yeni kullanacakların sıkça yaşadıkları bir sorundan bahsedelim. Programla servera bağlanmak için gerekli olanlar,

1- Putty programı (Putty.org kenidi sitesinden indirebilirsiniz)
2- Server İp
3- root ve root şifresiResimde işaretlediğim  yere site ip giriyorsunuz ve hiç bir ayara dokunmadan open diyorsunuz. 
Bu işlemden sonra Login: kısmına root yazıp enter diyoruz. Burada kritik nokta her komuttan sonra entera basmak gerekiyor.

Sonraki komut olarak root şifresi isteyecektir. Genel olarak ilk kullananların yasadıkları sorunda buradadır. ilmeç hiç geriye ileriye gitmez yazdıklarınız görünmez. Şifrenizi girin ve entera basın bağlantınız sağlanmış olacaktır. Bundan sonra yapmak istediğiniz işlemleri gerekli kodlarla yapabilirsiniz. 

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Putty Şifre Yazma Sorunu "