Tags:

Aracın Benzin Deposu Nerde?

By Ayrıntı Blog 16 Kasım 2015 Pazartesi
Bu yazımızda bir çoğumuzun karıştırdığı araçların benzin deposunun nerede olduğu konusuna değineceğiz. Kendi kullandığımız veya emaneten aldığımız bir araçta benzin istasyonuna yaklaştığınızda sizlerde benim gibi depo kapağının yerini karıştırıyor olabilirsiniz.

Bu konuyu aslında araç sürücüleri için kolay hale getirmek için firmalar (en azından büyük çoğunluğu) arabaların gösterge panellerine yakıt deposunun bulunduğu yeri işaret eden ok işaretleri koymuştur. Gösterge paneline bakarak karıştırdığınız depo kapağı yerini hatırlamak için uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Yukarıda bahsettiğim durum maalesef her araç için geçerli değil. Mesela kendi kullandığım Opel Corsa bu küçük ayrıntı konusunda sınıfta kalmış durumda. Bu ayrıntıyı blog okurlarımla paylaşmak istedim. Belki bu küçük ok işaretleri sizin arabanızda da vardır dikkatli bakın...


Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Aracın Benzin Deposu Nerde? "