Hamile Kadınlar İçin Koruyucu Modem

By Ayrıntı Blog 9 Ağustos 2015 Pazar
hamile kadınlar için modem
Modem üretici firmaları yüzlerce farklı modem üretiyor. Günümüzde kablosuz modemler hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Modern yaşamın gereği olarak neredeyse her evde mutlaka bir kablosuz alıcı ya da verici var. Kablosuz modemlerin insan sağlığına zararları var mıdır? Kablosuz modemler nasıl çalışır? Gibi sorulara bu yazımızda cevaplar arayacağız.

Kablosuz Modemler nasıl çalışır?
Kablosuz modemler içerdikleri Wireless adaptör vasıtası ile bilgileri kendi antenlerini kullanarak dalga formunda yayarlar. Bu yayılım daire şeklinde olmakta ve belli bir frekans bandını kullanmaktadır. Çoğunlukla 2.4 GHZ veya 5 GHZ frekans bantlarını kullanarak onlarca metre etrafa elektro manyetik dalgalar yayılır. Bu dalgaları alarak işlemek ve tekrar bilgiye dönüştürmek alıcıların işidir. Bu noktada işi, masa üstü ya da diz üstü bilgisayarlarda bulunan Wireless adaptörler devralır ve bilgiyi işleme görevini üstlenirler.

Kablosuz modemlerin insan sağlığına zararları var mıdır?
Yayılan elektro manyetik dalgalar insan vücudundan ve hatta duvarlardan geçerler. Duvardan geçebilen bu dalgaların insan beynine etki etmesi kaçınılmazdır. Bilgisayarların temel dili 1 ve 0 yani var ve yok ifadelerinin bir araya getirilmesidir. Söz gelimi lamba düğmesine dokunup lambayı açtığınızda “elektrik var” 1, söndürdüğünüzde “elektrik yok 0 temsil edilir. Elektronik elemanlar tümüyle doğru akım elektriğin mili voltlar seviyesinde belli aralıklarda kesilmesi ve verilmesi yani anahtarlama görevi görürler. Klavyemizde “a” harfine basmamız aslında elektronik elemanlara 1010101101 şeklinde binary ikili sistemde komut vermemiz demektir.

 Bütün sistemler var - yok esasına göre çalışır. İşlenen verilerin frekans bantlarından gönderimi veri paketleri şeklinde olmaktadır. 0 ve 1 birer bit kavramını temsil eder.1024 adet bit ise 1 kilo bit demektir. 1024 kilo bit bir megabit değere eşittir. Modemler bir saniyede 8 megabit, 16 megabit,64 megabit ve daha yüksek değerlerde bit taşıma işleminde verici rolü üstlenirler.Dalga formunda yayılan veri paketleri alıcılara ulaşır ve işlenirler. 

Modemlerin yaydığı güçlü sinyallerin insan vücuduna etki etmemesi imkansızdır.

Qihoo 360 modem hamile kadınları ve bebeklerini korumak üzere tasarlanmış bir modemdir ve elektro manyetik dalga yayılım şiddetini diğer modemlere oranla %70 oranında azaltmıştır. Bu sayede tüm gün modemlerle aynı mekanlarda bulunan kadınların korunmasını amaçlayan Qihoo firması hamile kadınlar için koruyucu modem  üreterek hamile kadınları korumayı amaçlıyor. Modem üretici rakip firma Xioami yetkilileri; bunun bir Pazar edinme kaygısı ile ortaya atılan kurnazca bir fikir olduğu beyanında bulunsa da Qihoo firması bize göre doğru yapıyor.
Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Hamile Kadınlar İçin Koruyucu Modem "