Sony Xperia Z4 İncelemesi

By Ayrıntı Blog 4 Temmuz 2015 Cumartesi
Sony Xperia Z4  amiral gemisi üst dizey telefonlardan biridir ama akıllı telefon pazarında Sony bir dünya devi olarak kendisinden beklenen performansı sergileyemedi. Birçok çevrelerce Sony’nin bir elektronik devi olarak playstation ve diğer kulvarlarda yarışacağını ve akıllı telefon kulvarında yarışmayacağını ileri sürse de Sony beklentilerin aksine sır gibi saklanan Sony Xperia Z4 akıllı telefonu piyasaya sürerek adeta bir bomba patlattı.


Qualcomm Snapdragon CPU dünyanın şimdiye kadar bilinen en gelişmiş işlemcisi. Sony Xperia Z4 bu işlemciyi taşıyacak. Tam 8 çekirdeği olan işlemci 4K çekimlerinizi sorunsuz yapmanız için emrinize amade. Sony Xperia Z4 GPU Grafik ünitesi için Adreno 430 işlemciyi kullanıyor. Tüm üst düzey akıllı telefonların vazgeçilmez geçici belleği 3 GB. Bu geleneğe uymaya devam eden Sony RAM olarak 3 GB kullanacak. Arşiv yapmayı sevenler için harici bellek Micro SD desteği sunan Xperia 32-64 GB dahili hafıza ile birlikte 128 GB harici bellek imkanı sunuyor.Android 5 Lollipop işletim sistemi kullanan telefon 144 gram ağırlığa sahip.

Xperia Z4 Neler Getiriyor?

5.1 Mp ön ve 20 Mp arka kamerası ile hayatı olduğundan daha canlı yakalayacaksınız. HD kalitenin tam 4 katı olan 4K kalitesinde video çekebileceksiniz 5.2 “ inç LCD ekrana sahip telefon 3000 mili amper  mAh bataryaya sahip Xperia’nın çözünürlüğü 1080. Sony Xperia Z4 Diğer Üst Düzey Akıllı Telefonlardan Farklı bir Özelliğe sahip… Telefonu su ile yıkayabilirsiniz. Fiziksel darbelere karşı diğer telefonlardan çok daha üstün bir mevkiye sahip. Özetleyecek olursak Sony Xperia Z4’ün fark yaratan özellikleri kısaca şöyle:

·       Suya dayanıklılık
·       Darbelere karşı dayanıklılık
·       Dayanıklılık sertifikası

Kamera çekiminde otomatik yüz algılama

HDR özelliği : High Dynamic Range olarak açılan bu ifade videosu çekilen yerlerin doğal aydınlık ve karanlık bölgelerini yeniden yorumlayan gelişmiş bir teknoloji. Fotoğrafçılık sanatını icra edenler bilirler. HDR özelliği bir türlü istenen aydınlığı veremeyen karelerin yeniden aydınlatılmasını sağlıyor. Çok parlak kareleri de törpülüyor.

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Sony Xperia Z4 İncelemesi "