Sandisk 200 GB Micro SD Üretti

By Ayrıntı Blog 18 Temmuz 2015 Cumartesi
Sandisk 200 GB Micro SD üretti. Şu ana kadar tüm dünyada flaş disk ve hafıza kartları üretiminde dünyanın en çok satan üretici firması unvanını hiç kaptırmayan Sandisk firması ürettiği flaş disklerin kaliteli olması ile de tanınıyor. Hep aynı ölçülerde 2 GB4GB-8GB-16 GB -32-GB-54-GB disk üreten Sandisk firması bu kez büyük bir atılım yaptı ve 200 GB Micro SD kart üretti.
Şu anda amiral gemisi telefonlarda 128 GB harici hafıza desteği mevcut. 200 GB harici Micro SD kart desteği tüm akıllı telefonlarda çalışmaz.Micro SD kartlar sadece akıllı telefonlarda değil aynı zamanda fotoğraf makinelerinde, dijital video kayıt cihazlarında, kameralarda, GPS araçlarında sıkça kullanılan bir araç. O nedenle Micro SD kartların Pazar alanı çok geniş. Pazar birinciliğini kaptırmak istemeyen Sandisk ürettiği disklerin yüksek kalitede olmasına özen gösteriyor. Kendi ürün tipinde markalaşmak kalite satmaktan geçiyor.


200 GB Micro SD kartların kapasitesi nasıl ölçülür?

GB hesabından anlamayanlar için en güzel tarif bu kartın full HD çözünürlüklü 720p yaklaşık 200 film arşivlemesi… Tabi bu çözünürlük 15 Gigabyte ölçülerine kadar çıkabiliyor. Günümüzde full HD çözünürlüğün 4 katı daha yüksek çözünürlüğe sahip video teknolojisinin var olduğunu düşünürsek ve teknolojik gelişmelerin bununla sınırlı kalmayacağını hesaplarsak 200 GB kapasiteli Micro SD kartın içine 15 adet 3D yüksek çözünürlüklü uzun metrajlı film de sığabilir.

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Sandisk 200 GB Micro SD Üretti "