Farklı Kaydet Masaüstü Simgesi Yok

By Ayrıntı Blog 14 Temmuz 2015 Salı
Bilgisayar kullanıcılarının resimleri, dosyaları ve benzeri dosyaları farklı kaydet diyerek masa üstüne kaydederiz. Bazı kullanım hatalarından kaynaklı veya başka sebeblerden dolalayı farklı kaydet seçeneğinde masa üstüne kaydetme yolu silinmiş olabilir.

Bilgisayar kullanıcılarının sıkça başına gelebilecek bu sorunun çözüm yolu oldukça basit. Aşağıdaki adımları izleyerek sizlerde izleyerek kolayca yapabilirsiniz.

Dosya veya resmimizi farklı kaydet dedikten sona masa üstü seçeneğinin olmadığını görüyoruz. Anlatımı resimlerden de takip edebilirsiniz. Daha büyük görüntülemek için resimlerin üzerine tıklayınız.

masa üstü simgesi görünmüyor


Yukarıdaki resimdede gördüğünüz gibi farklı kaydet denildiğinde masa üstü görülmüyor. Bu durumda sırasıyla şunları yapıyoruz. Farklı kaydet penceresi açıkken Sık Kullanılanlara sağ tıklayıp geçerli konumu sık kullanılanlara ekle diyoruz. Bu noktada geçerli konumunuz resimde işaretli kısımda gösterilmiştir. Burada Masaüstü yazmıyorsa masa üstü olarak yazıyorsunuz zaten ilk karakterleri girdiğinizde otomatik seçim çıkacaktır.

farklı kaydet masaüstü yok

Son olarak düzeltilmiş şekli aşağıdaki resimde görüldüğü gibi olacaktır.

masaüstü simgesi

Dosya kaydederken Masaüstü yok diyorsanız. Yukarıdaki anlatımı uygulayarak sizlerde farklı kaydet masaüstü kaydetme seçeneğini yeniden görünür yapabilirsiniz.

Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

6 yorum to '' Farklı Kaydet Masaüstü Simgesi Yok "

YORUMLAR
  1. saol abi çok işime yaradı video çekcem kayıt edemiyordum ama yapdım saolasın allaha emanetsin

    YanıtlaSil
  2. Allah sizden razı olsun. Çok teşekkür ederim. Çok işime yaradı.

    YanıtlaSil