Facebook Oyun İsteklerini Engelleme

By Ayrıntı Blog 9 Temmuz 2015 Perşembe
Birçok kişi tarafından hoş vakit geçirme arcı olarak kullanılan faceboook oyunları her ne kadar geniş bir oyuncu kitlesine sahip olsa da oyun oynamayan ve oyun isteğinden bıkmış kişi sayısı da az değil.

Peki siz "gidin başka yerde oynayın" dedikçe arkadaşlarınız, eşiniz dostunuz neden facebook'tan size oyun isteği gönderiyor?

Bu durum için aslında arkadaşlarınıza kızmanıza gerek yok çoğu oyun oynayıcı kişi bu durumdan habersiz. Oyun firmaları daha çok oyuncu çekebilmek adına bir turun geçilmesi için veya başka durumlarda oyun isteği yollamayı zorunlu kılıyor. Arkadaşlarınızda bu engeli atlayabilmek için oyun isteği göndermek zorunda kalıyorlar. Hal böyle olunca sizinde canınız sıkılıyor. Hiç sıkılmasın...

 Sözü çok uzatmadan facebook oyun iseteği engellemeyi anlatalım.


Facebook Oyun İsteklerini EngellemeFacebook hesabınıza giriş yapın ve https://www.facebook.com/settings?tab=blocking bağlantısına tıklayarak ayarlar sayfasına ulaşın. Burada yukarıdan aşağı engellemeleri yönet kısmı yer alıyor.  Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi uygulamaları engelle seçeneğinde engellemek istediğiniz oyunun adını yazarak engelleme yapabilirsiniz. Oyun gönderen arkadaşınızın davetini engellemek istiyorsanız uygulama davetlerini engelle seçeneğini de kullanabilirsiniz. Oyun isteği gelen oyunun ismini tam yazmanız gerekiyor ama bu konunda da endişelenmeyin çünkü siz harfleri girmeye başladığınızda akıllı seçim oyun ismini direk getiriyor. 

Hatırlatma olarak şunuda da söylemekte fayda var engellediğiniz oyun sizin oynadığınız bir oyunsa sizde oynayamıyorsunuz. Bu hatırlatmayı yapmakta fayda var diye düşünüyorum.

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Facebook Oyun İsteklerini Engelleme "