Blesh Küresel Aktör Olma Yolunda

By Ayrıntı Blog 19 Temmuz 2015 Pazar
Blesh bluetooth teknolojisi ile çalışmakta, kısaca market süpermarket gibi kapalı yerlerde indirim ve kampanyalardan haberdar olma ve ödeme kolaylıkları üzerine çözümler sunuyor. Blesh kuruluşu 2011 yılına dayanıyor ve kurucuları, teknoloji geliştiricileri ile örnek bir Türk firması.BLESH İngilizce Bluetooth Low Energy Smart Hub kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Teknoloji çözümlerine odaklanmış olan firma pazar olarak küçük düşünmeyip pastadan büyük pay almak için dünyaya açılmış durumda. Kurucuları Devrim SönmezUğur Gökdere ve Selçuk Kızılkaya'dır. 

Esasında BLESH alt yapısı, Bluetooth Smart (4.0) teknolojisine dayanmaktadır. Blesh teknoloji olarak kapalı alanlarda düşük enerji tüketen veri transferi sağlamak üzere geliştirilmiştir. Ayrıca Blesh'in kendi başına bir akıllı telefon uygulaması olmadığını belirtmekte fayda var. Bu noktada Blesh'in müşterileri mobil uygulamalar oluyor. Blesh cihazları yerleştirildikleri yerde radyo sinyalleri yayınlayarak kapsama alanındaki akıllı telefonlar ve tabletlerle bağlantı sağlıyor. Bu sayede 50 metre yakınlıktaki cihazlar uygulamalar sayesinde içeriklerin müşterilere sunulmasını sağlıyor.

Bu uygulama yön bulma, ucuz alışveriş, kampanya ve fırsatlardan haberdar olmak için kullanılabilmekte. Gelişimini hızlı bir şekilde tamamlama yolunda ilerleyen Blesh konu başlığında da söylediğimiz gibi küresel bir aktör olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu yerli firmamızın yolu açık olsun diyoruz.

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Blesh Küresel Aktör Olma Yolunda "