Fotoğrafı Çek Kaloriyi Hesapla

By Ayrıntı Blog 19 Haziran 2015 Cuma
Im2Calories
Mobil uygulamalar günümüzde neredeyse vazgeçilmez bir alışkanlık ve kolaylık sağlıyor. Google bu uygulamaların arasına yeni bir uygulama katmaya hazırlanıyor. Türk kullanıcıların alışık olduğu falcı bacı uygulamasına benzer bir uygulama olan Im2Calories isimli uygulama sayesinde fotoğrafını çekip yolladığınız yiyeceklerin kalori değerlerini ortalama olarak hesaplanabilecek. Falcı bacıda ise kahve fotoğrafını çekip yorum alınıyordu.

Konu hakkında net bir bilgi olmamasına karşın Google tarafından patent başvurusunda bulunulması uygulama konusunda sona yaklaşıldığı yönünde yorumlanıyor. Im2Calories uygulamasının kalori hesaplaması konusunda nasıl bir işleyişi olacağı belirtilmezken kullanılan un tipi, yağ çeşidi veya hangi sosla yapıldığının nasıl bilineceği ve kalori hesaplamasının doğruluğu akıllarda soru işareti olarak kaldı.

Android telefonunuzla bir restorana gittiğinizde veya evinizdeyken yapılmış yemeklerin fotoğrafını çekip kalorisini hesaplayabilmek güzel bir fikir. Özellikle diyet yapanlar için güzel bir uygulama olacağa benziyor.

Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Fotoğrafı Çek Kaloriyi Hesapla "