Yılan Yağı İle Saç Bakımı

By Ayrıntı Blog 20 Mayıs 2015 Çarşamba
saç uzatma yöntemleri
Saç bakımında kullanılan mucizevi yağlardan birisi de yılan yağıdır. Saçlar bayanların en çok özen gösterdikleri ve her daim sağlıklı bir görünüme sahip olmasını istedikleri unsurların başında gelmektedir. Fakat birçok kadın saçlarının kırılmasından ve yıpranmasından şikayet ederken, birçoğu ise saçlarının uzamayışından şikayet etmektedir. Saçlarını parlak ve güçlü bir görünüme kavuşturarak hızlı uzamasını sağlamak isteyenler için bu yazımızda yılan yağı ile saç bakımı hakkında bilgiler sunacağız.

Yılan yağının saça faydaları;
-Yılan yağı sağlıksız ve zayıf saçların güçlenmesine yardımcı olur.
-Dökülen saçların sağlıklı bir şekilde yenilenmesini sağlayarak saçların uzamasını hızlandırır.
-Saç dökülmelerini önlemede faydalıdır.
-Eğer genetik olarak kellik sorunu yoksa saçlarınızın uzamasına ve gürleşmesine katkı sağlar.
-Yılan yağı parlak ve güçlü saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.

Yılan yağının kullanımı;
Çeşitli nedenlerle saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız ya da saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız haftada 2-3 kez yılan yağı kullanabilirsiniz. Birkaç damla yılan yağını saç diplerine ve saçlarınızın seyrek olan kısımlarına uygulayın. Yılan yağını saçınıza sürerken parmak uçlarınızla saç diplerinize masaj uygulayın ve 10 dakika kadar masaja devam edin. Ardından yılan yağını saçlarınızda yaklaşık olarak 1-2 saat bekletin ve ılık su ile şampuanlayarak durulayın.


Eğer saçlarınızın daha hızlı bir şekilde uzamasını ve parlak görünmesini istiyorsanız yılan yağına birkaç damla da zeytinyağı ilave edebilirsiniz. Yine aynı şekilde uygulayacağınız bakımı 45 dakika kadar beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Yılan yağı ile saç maskesi uygulayarak saçlarınızın 1-2 ay içerisinde uzadığını ve parlaklık kazandığını fark edebilirsiniz. Saçlarınıza uygulayacağınız bu bakımı haftada en fazla 3 kez uygulamanızı öneririz. Çünkü  bakım sonrası saçları yıkamak gerekiyor ve çok fazla yıkanan saçlar çabuk yıpranıyor. Bu nedenle saçlarınızı haftada 3 defadan fazla yıkamanız da sağlıklı olamayacaktır.

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Yılan Yağı İle Saç Bakımı "