Suyun Hafızası!

By Ayrıntı Blog 17 Mayıs 2015 Pazar
suyun damlama hali
Bir Fransız bilim insanı olan Dr. Jacques Benveniste yaptığı bazı araştırmalarda ilginç bulgular elde etmiş:

Bu bulgulara göre   DNA hücreleri belirli bir frekansta  (ışık) yayıyor. Birbirinden farklı hücrelerin de farklı frekansta titreştiklerini belirleyen Dr. Jacques Benveniste’nin buluşuna göre ; birbirinden farklı titreşimler yayan iki hücre yan yana geldiğinde yeni bir frekans oluşturuyorlar… Dr. Jacques Benveniste 35 yıl öncesinde yaptığı bazı araştırmalarda suyun da bir hafızası olduğunu keşfetmiş. Keşifleri ilginç sonuçlar doğuran Dr. Jacques Benveniste zehirli olmayan bir suya zehir değil de zehrin frekansını yükleyince suyun zehirlendiğini gözlemlemiş. Suya attığı sineklerin tek tek öldüğünü gören Dr. Bu buluşu ile suyun davranışlarına bakarak suyun da bir hafızaya sahip olduğunu ortaya koymuş.


Bedenimizin yüzde 85'inin su olduğu düşünülürse düşüncelerimizin ne kadar da yaşamımızı etkilediğini görebiliriz. Japon bilim adamı da bu savı destekliyor ve şöyle diyor: "İçinde su olan şişenin üstüne yazılmış veya sözle söylenmiş sözler ve hatta düşünceler suyun yapısını etkileyebilmektedir diyor. Su çevreden etkilenen narin bir yapı… Kötü düşünceler suyun kristal yapısını bozuyor… İyi dilekler ve düşünceler de farklı frekanslar yayarak suyun yapısını düzeltebiliyor. Evrendeki her şeyin son derece hassas bir yapıda olduğunu ve her şeyin birbirini etkileyebildiğini hayretleri içinde görebiliyoruz. 

Yüzyıllar öncesinde Kızılderili kabilelerin uzak haberleşme aracı olarak kullandıkları ağaçlar da bunu gösteriyor. Karşı kabiledeki biri ile haberleşmek isteyen kişi bir ağaca fısıldar ve karşı tarafa sözlerini karşı kabiledeki aynı cins ağacı dinleyen kişiye eksiksiz iletirmiş. Basit olarak saksıda bitki yetiştirenlerin bildiği gibi bitki ile konuşmak ona güzel sözler söylemek bitkinin yetişmesinde ve canlanmasında rol oynamakta…

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Suyun Hafızası! "