Maskara Sürmenin Püf Noktaları

By Ayrıntı Blog 5 Mayıs 2015 Salı
maskara nasıl sürülmeli
Etkileyici bakışlara sahip olmak için en önemli adımlardan birisi doğru maskara uygulamaktır. Maskaranızı ne kadar doğru sürerseniz kirpiklerinizi o denli etkili ve hoş durmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle makyajda gözleri ön plana çıkarmayı sevenlerdenseniz sizler için bu yazımızda maskara sürmenin püf noktaları hakkında bazı önerilerimiz olacak. Gözlerinizin büyüleyici bakışlara sahip olması için kirpiklerinizin hacmini artırmak istiyorsanız işte sizlere öneriler;

     *Eğer etkili bir makyaj uygulamak istiyorsanız iki kat maskara sürerek kirpiklerinizin daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta ikinci katı sürmek için çok fazla beklememenizdir. Çünkü ilk katı sürdükten sonra kurumasını bekleyip ikinci katı sürerseniz topaklanmalar oluşacaktır. Bu nedenle ilk katı sürdükten sonra birkaç saniye bekleyerek diğer katı uygulayabilirsiniz.

    * Eğer kirpiklerinizin daha uzun görünmesini istiyorsanız maskara uygulamadan önce kirpiklerinizi kıvırmanız ve kirpik fırçası ile fırçalamanız işe yarayacaktır. Ayrıca maskaranızı sürmeden önce baz uygulamanız da etkiyi daha da artırmanızı sağlayacaktır.

     *  Maskaranızı genel olarak yatay şekilde kullanıyorsanız bu alışkanlığı değiştirme vakti. Maskara sürmenin en iyi yolu fırçayı önce yatay, sonra dik uygulayarak küçük kirpiklere de hacim katmaktır.

    *Gözlerinizdeki bakışı daha da ortaya çıkarmak istiyorsanız hem üst kirpiklere, hem de alt kirpiklere aynı özende maskara uygulamalısınız. Bu sayede gözleriniz daha da ortaya çıkacaktır.

    *Maskara sürmenin püf noktaları arasında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise fırçayı tüpün içine sokup çıkardıktan sonra fırçanın ucundaki birikintidir. Kesinlikle fırçanın ucunda biriken maskara yığınını tüpün kenarına sıyırın ve daha sonra uyguma yapın. yoksa fırçada biriken maskarayı göze uygulamanız topaklanmaya yol açacaktır.

Sizlere son olarak maskarayı zig zag yaparak uygulamanızı da öneririz. Yukarıda belirttiğimiz püf noktalara özen göstermeniz önemli olmakla birliktekirpiklerinize uygun maskara seçimi de bu işin önemli bir artısı olacaktır.

Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Maskara Sürmenin Püf Noktaları "