Google İnsansız Araçları Trafikte

By Ayrıntı Blog 30 Mayıs 2015 Cumartesi
google insansız arabası
Google trafiğe ihtiyaç duymayan son derece pratik insansız karayolu arabaları/ araçları üretti ve trafiğe çıkardı. Güvenlik testlerinden ve sürüş testlerinden geçmeyi başaran Google Arabalar ilk kez trafiğe çıkmaya başladı.

Amerika’nın California eyaletinde Mountain civarında trafiğe çıkmaya başlayan bu araçlar robot araçlar olarak biliniyor.

Güvenliği arttırmak amacı ile bir sürücü barındıracak olan bu araçlar normalde sürücüsüz çalışıyor. Trafikte tehlike oluşturmamak için sürücü ile birlikte trafiğe çıkan Google Robot Arabalar saatte 40 kilometre hız yapabiliyor. Sadece şehir içi taşımacılıkta kullanılacak bu robotların gerçek hayatta trafikte karşılaşabilecekleri sorunlarla baş edebilmeleri için yeni yazılımlar geliştireceklerini söyleyen Chris Urmson aracın trafiğe çıkarıldığını belirtti.

Dayanıklılık testlerini başarı ile geçen Google robot arabalar şehir içi taşımacılıkta kullanılacaklar. Yetkililerin belirttiğine göre şu an için direksiyon barındıran bu robotların önümüzdeki süreçte direksiyon ve kontrol panelleri çıkarılacak.

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Google İnsansız Araçları Trafikte "