Galaxy A5 ve A7 Güncellemeleri Başladı

By Ayrıntı Blog 31 Mayıs 2015 Pazar
Samsung firmasının en çok eleştirilen yönlerinden bir tanesi de şüphesiz ki güncelleme konusu. Özellikle Türkiye gibi pazarlarda çok önemsenen böyle bir konuda samsung firması bir nebze sınıfta kaldı desek yeridir. Güncelleme konusunda geri kalmasının sebebi olarak birçok telefon modelini aynı anda piyasaya sürmesi gösterilebilir. Note 3 gibi çok tutulan bir telefonda dahi Türkiye henüz güncelleme alamaması da bu yüzdendir (Note 3 sınıfı şuan 4.4.2 sürümünü kullanmakta).

Sonuç olarak güncelleme konusunda iyi bir yol izleyemeyen Güney Koreli firma Galaxy A5 ve A7 modellerinin Android 5.0.2 Lolipop güncellemesi için ön görülen tarihi Haziran ayı olarak duyurmuştu.

Bu modellerde güncellemesini duyuran firma elini biraz daha çabuk tutmuş olacak ki Polonya bölgesindeki A5 kullanıcılarına yeni android sürümünü güncelleme imkanı verildi. Galaxy A7 kullanıcıları için ise önümüzdeki hafta içerisinde yeni güncellemenin sunulması bekleniyor.


Bize göre tüm Samsung modellerinde de aynı güncellemelerin hızlı bir şekilde yapılması ve Türkiye’deki kullanıcıların beklentilerinin de karşılanması firmanın itibarı açısından önem arz etmektedir. 

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

1 yorum to '' Galaxy A5 ve A7 Güncellemeleri Başladı "

YORUMLAR