Photoshop Yazı Tırtıklarını Düzelteme

By Ayrıntı Blog 14 Mart 2015 Cumartesi
photoshop yazı tırtığı giderme
Photoshop'u yeni kullananların daha çok merak ettiği ve başına gelebilecek bir olay olan yazı karakterlerinin karıncalı görünmesi veya yeterince net görünmemesi, tırtıklı görünmesi sorununu anlatmaya çalışacağım. Bu sorun çözümü aslında oldukça basittir.

Bende photoshopu yeni kullandığım zamanlarda bu ayarı bulabilmek için büyük çaba sarf etmiştim. Gerek internet sitelerim gerekse broşürler için hazırlamış olduğum tasarımlarda yazı karakterlerimin olması gerektiğinden net olmadığını gördüğümde çözüm yolu olup olmadığını tam olarak bilemiyordum.

Corel Draw gibi vektörel tabanlı bir programı da kullandığım için pixel tabanlı olan photoshop böyle bir özelliğe sahip olup olmadığın bilmiyordum sözü fazlaca uzatmadan Photoshop yazıları kenarlarını keskinleştirme, yumuşatma, parlak  ve katı yapma gibi özellikleri nasıl yapacağınızı örnekleriyle göstereceğim.

Öncelikli olarak Photoshop'ta yazımızı yazdıktan sonra window menüsünün alt seçeneklerinden character (Türkçe kullananlar için Pencere >>> Karakter) bu adımlara tıkladığımızda açılan küçük pencerenin pencerenin sağ alt bölümünde ok işaretleriyle açılır pencerelerde

None (Seçenek Yok - Kenarlar Tırtıklı)
Sharp (Kenarları Net)
Crisp  (Parlak)
Strong (Katı)
Smooth (Yumuşak)

Yukarıdaki seçeneklerden Sharp yazılarınızın daha net ve keskin görünmesini sağlayacaktır. Bu keskinlik özellikle küçük pixelli çalışmalarda çok belirgin olmaktadır.

Photoshop yazılarımızın tırtıklı görünmesi sorununu nasıl çözeceğimiz anlatan yazımızın sonuna geldik umarım faydalı olmuştur.

Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Photoshop Yazı Tırtıklarını Düzelteme "