Ardından...

By kaynatır 1 Mart 2015 Pazar
Yaşar Kemal derler biri varmış
Yazar çizermiş
92 sene ömür sürmüş
Bir çok eser bırakmış
Eserlerine sabır
Okurlarına başsağlığı derim

Şimdi adam ölüp gidince kıymete binicek “şöyle iyi adam idi, böyle iyi yazar idi, falanca eseri mükemmel idi” gibi sözler söylenip yazılacak ardı sıra kimse de ya hu bu adam insan idi deyipte bir Fatiha olsun okumayacak ardından.

Kimisi ardından güzel nutuklar çekerkene kimisi de sevmemişse, beğenmemişse dudak büküp “hııııııh” deyivercek!

Ben hiç Yaşar Kemal okumadım eksikliğini de hissetmedim.  Neden okumadım bilmem belki eserlerinin ismi bile bana çekici gelmedi belki de kitaplarını olgunlarda görmedim! Beklide gittiğim kitap evlerinde gözüme değdi eserleri beni al diye feryat figan etti lakin ben onları değil başka kitapları aldım okudum okuduklarımı önerdim veya önermedim.

Kitaplığımda hiç Yaşar Kemal yok benim açımdan ayıp mı, eksiklik  mi? Cevabım hayır! Öyleyse ardından diyecek tek söz düşer bana;
-        Seni tanımadım. Tanıma fırsatım olmadı. Şimdiden sonra da kitaplarını alıp okur muyum? Hele şu ölümle gelen popülariten bir bitsin bakarız.
-        En son sözüm;
Allah rahmet eylesin
Korktuğuna uğratmasın
Kabrin rahat
Mekanın cennet olsun

YAŞAR KEMAL İÇİN RUHUNA EL-FATİHA…

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

2 yorum to '' Ardından... "

YORUMLAR
 1. Güle Güle İnce Memed
  Yaşardı O sanat için Yaşardı ,
  Yazmak için Yaşardı ,
  Biraz daha biraz daha ,
  Daha güzel yazabilmek için Yaşardı,
  Yaşardı O insan için yaşardı ,
  Barış için Yaşardı ,
  Anadolu insanı için Yaşardı
  Bütün Dünya için Yaşardı

  Irk , dil ,din ayrımı yapmadan Yaşardı……
  Hakan UÇAR

  YanıtlaSil
 2. Bugünkü yazımda yazarın Nuh'un gemisi adlı eserini anlattım. Gerçekten tüm yönleriyle ele alan başarılı bir eserdi. Depremden sokakta donan insanları, işsizliği, sefaleti de anlatıyordu güzelliklerin yanında gözümüze sokarcasına. Dili de çok başarılıydı. Memleketi onun kadar tanıyan kendi deyimiyle şehirleri kılıfından çıkaran bir yazar daha gelmez.

  YanıtlaSil