Tags:

Flash Bellek Çamaşır Makinesinde Yıkanırsa Ne Olur?

By Ayrıntı Blog 4 Ocak 2015 Pazar
usb çamaşır makinasında yıkanırsa ne olur
Flash Bellek Çamaşır Makinesinde Yıkanırsa Ne Olur?

Evet bende bu sorunun cevabının geçen gün eşofmanımın cebinde unuttuğum flash belleğim sayesinde öğrenmiş oldum. Blogumda paylaşarak aynı duruma düşen arkadaşlarımız için faydalı olabileceğini düşündüm.

Flash belleğiniz çamaşır makinesinde yıkanırsa neler yapmamız gerekir? İş bu sorularınıza ışık tutmaya çalışacağım.

Flash belleğimin çamaşır makinesine girdiğini anladığımda çok geç olduğunu ve flash diskimin artık çalışmayacağını düşünmüştüm. Ama bir dizi işlemden sonra flash belleğimi bilgisayarıma taktım ve çalışıyordu. Kendi aramızda bizde virüslerden temizledik şeklinde espiriler yaptık.

Sizlerde flash belleğinizi yanlışlıkla çamaşır makinesine attıysanız hemen telaşlanmayın. Benim aklıma geldiğinde makinem çalışıyordu fakat durdursam da makinenin kapağının açamadım. Bir güzel 2 saat boyunca yıkandı. Çıkan flash belleğimi öncelikli olarak havlu ve kağıt mendille iyice kuruladım. Bu işlemi yaparken iç kısmına kesinlikle dokunmadım. Oda sıcaklığında bilgisayarımın üzerine çok az miktarda ısı alan bir yerde (diz üstü bilgisayarın ısınan bir yerinde) 3 saat süre ile bıraktım.

Yukarıdaki işlemlerden sonra bilgisayarıma takarak denedim ve çalışır vaziyetteydi. Üstelik içindeki hiçbir verime de zarar gelmemişti. Yukarıda resimde gördüğünüz makineden çıkan flash belleğim. Marka ve model olarak ta vermek istiyorum ki her flash bellekte olur mu bilmiyorum. Benim kullandığım flash disk marka ve modeli Kingston DTSE9 8gb.

Not: Eğer flash bellek çalışır vaziyette ise önemli bilgilerinizi yedekleyin çünkü zamanla oksitlenme yapıp kullanılamaz hale gelme ihtimali var.


Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

1 yorum to '' Flash Bellek Çamaşır Makinesinde Yıkanırsa Ne Olur? "

YORUMLAR