Tags:

Arı Desenli Örümcek

By Ayrıntı Blog 10 Eylül 2014 Çarşamba
Bazen geçip giderken ince detayların farkına varmayız. Bir çoğumuz dikkatini çeken şeyler genellikle ayırt edici uyaranlar olur. Bu paylaşım da yukarı da bahsettiğim gibi yanından geçip gittiğimiz bir örümceği fotoğrafladım. Dünyada en yaygın canlı türlerinden olan böcekler muazzam bir çeşitliliğe sahip. Gelişen teknoloji ve bilime rağmen hala günümüzde litaratüre girmemiş yani keşfedilememiş bir çok böcek bulunmaktadır.
Fotoğraflarını çektiğim örümcek büyük bir ağın tam ortasında duruyordu. Kıpırdamasa onu görmem neredeyse mümkün değildi. Neden kıpırdadığını örmüş olduğu ağlara tekrar dokununca anladım. Titreşimleri hisseden örümcek ağa bir şey yakalandığını sanarak oraya yöneliyor bir şey olmadığını gördüğünde tekrar ağın merkezine dönüyordu. Örümcekte ilgimi çeken başka bir nokta ise gövdesi üzerindeki sarı siyah renklerin tıpkı bir eşek arısına benzemesiydi. Yaklaşık 10- 12 cm büyüklüğündeki örümceğin resimlerini zoomlu ve zoomsuz olarak paylaşıyorum. fotoğraflar üzerine tıklayarak foto görüntüleyici ile resimleri arka arkaya izleyebilirsiniz.

Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

1 yorum to '' Arı Desenli Örümcek "

YORUMLAR
  1. Meŕsin in Tarsus ilçesinin Gülek mahallesinde bu örümcekten çok var

    YanıtlaSil