Tags:

Akçakoca Kale Plajı ve Sahili

By Ayrıntı Blog 12 Ağustos 2014 Salı


Düzce'nin denize tek kıyısı olan ilçesi Akçakoca'da bulunan bu plaj mavi bayrağa sahip. Akçakoca da denize girilecek birçok plaj var. Kale Plajı ise mavi bayrağı ve küçüklüğü ile dikkat çekiyor. Kale Plajı denilmesinin sebebi ise yanını başındaki Ceneviz kalesi.

 Özelliklerinden bahsetmek gerekirse yeşili andıran rengi ile temiz bir koy diyebiliriz. Denizin çok çabuk derinleştiğini hissedebiliyorsunuz. Denizin dibi kumsal değil ve orta büyüklükteki taşlardan oluşmakta taşlar ayaklarınıza zarar vermiyor ama yosunlu olanlarına dikkatli basmanız gerekmekte. Mavi bayrağı hak edecek kadar berrak hatta dikkatli baktığınızda minik balık yavrularını görebiliyorsunuz. Dalga boyunu merak edenler için şunları söyleyebilirim: Karadeniz hırçın dalgalarıyla meşhurdur hepimiz az çok biliriz. Ama günü iyi denk getirirseniz bu koy Ölü Denizi aratmayacak sakinlikte. Sayfa sonundaki videoyu izleyerek ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.


Post Tags:

Paylaşan Hoca

Merhaba ben Paylaşan Hoca! MEB de Öğretmenim ve Blog yazarlığı yapıyorum. Ayrıntı Blog da hoş vakit geçireceğinizi düşünüyorum. Unutmayın Hayat Ayrıntılarda Sakldır.

Bu Konuya Yorum Yapın " Akçakoca Kale Plajı ve Sahili "